Róże pnące zasłonią nieatrakcyjne miejsce

róże pnące na płocie

Jeśli nasz ogród sąsiaduje z ogrodem sąsiadów, często nie sposób uniknąć w nim brzydkich widoków. Wystarczy, że na swojej działce sąsiad ma budynek gospodarczy tuż przy ogrodzeniu, na którego tył my musimy stale patrzeć. Możemy oczywiście postawić na takie ogrodzenie, które nas szczelnie odgrodzi i zasłoni wszystko zarówno u sąsiadów, jak i u nas. Lepszym, to znaczy ładniejszym i bardziej praktycznym będą róże pnące.

Ażurowa pergola pozwoli panować nad zasłanianym przez róże obszarem

Obsadzając takie miejsce pięknymi różami pnącymi, nie ograniczymy sobie dostępu promieni słonecznych do miejsca tuż przy ogrodzeniu. W przeciwieństwie to wysokiego pełnego płotu, przez który słońce będzie w jego rejonie docierało tylko w południe, kiedy świeci prosto z góry, co dla większości roślin będzie niewystarczające. Dużo lepszym pomysłem jest zasłonięcie jednego miejsca, które szpeci nasz ogród, inwestując w róże pnące i nie ma tutaj wątpliwości.

W tym celu można ustawić potrzebnych rozmiarów ażurową pergolę, na której będą rosły nasze róże pnące. Tym sposobem nie dość, że odgrodzimy się od brzydkiego widoku z ogrodu sąsiada, to jeszcze ozdobimy własny ogród. Pewnie, że zimą nie będą one odpowiednio dobrze zasłaniały niechcianego widoku, ale umówmy się – kto siedzi zimą w przydomowym ogrodzie? Wiadomo, że dziewięćdziesiąt procent czasu w ogrodzie spędza się wiosną, latem i może jeszcze jesienią, więc nie jest to powód, który miałby wykluczać sens sadzenia róż, jaki podają niektórzy.

Porządne sadzonki róż pnących znajdziesz w szkółce tych krzewów

Każda szkółka róż ma w swojej ofercie odpowiednie róże pnące, które z biegiem lat stworzą prawdziwą żywą ścianę. Mało tego, oferowane przez nie róże pnące dostaniemy jeszcze w całkiem sporym wyborze. Nie tylko kolorystycznym, ale to sprawdzicie już choćby w sklepach internetowych szkółek róż. Jeśli zdecydujecie się na róże pachnące i w ich pobliżu ustawicie dodatkowo ławkę, z najbrzydszego miejsca w ogrodzie może się ono zamienić w Wasze ulubione. Można również z powodzeniem w tym miejscu stworzyć całą rabatę. Jeśli w tyle, pod pergolą, posadzimy róże wielkokwiatowe, przed nimi powinny pojawić się rośliny o mniejszych kwiatach, by królowe – jakimi niezaprzeczalnie są róże – były widoczne z daleka.

About the Author

You may also like these