Pomnik dla ukochanej osoby

Nagrobki w Krakowie wykonane są z najlepszych materiałów kamienia naturalnego, które gwarantują ich trwałość przez długi czas. Są wykonywane ręcznie i starannie selekcjonowane. Oferują różne rozmiary i kształty – prostokątne, kwadratowe, okrągłe lub ośmiokątne. Krakowskie firmy od wielu lat zajmują się produkcją szerokiej gamy pomników, które łączą w sobie funkcjonalność i styl.

Jeśli potrzebujesz nagrobka, wybierz taki, który będzie miał odpowiednią wielkość, kształt i cenę.

Są one wykonane są z wysokiej jakości, odpornych na uszkodzenia, wilgoć i pozostających w nienaruszonym stanie przez wiele lat materiałów. Warto zaznaczyć, że charakteryzują się one również tym, że są bardzo lekkie. Pozwalają one na obniżenie kosztów związanych z jego montażem na działce cmentarnej.

Nagrobek jest najczęściej kwadratowy lub prostokątny, pomalowany na ciemny kolor, z metalową płytą jako napisem. Nagrobek posiada sznurek do przywiązania kwiatów lub metalowy krzyż z imieniem i nazwiskiem zmarłej osoby. Oprócz napisu i imienia zmarłego, może zawierać dodatkowe informacje: datę i miejsce urodzenia, datę i miejsce śmierci, wiek, czasem także herb rodzinny lub inne symbole. Nagrobki są wykonane tak, aby wytrzymać upływ czasu.

Pomniki nagrobne zawsze muszą być traktowane z należytą starannością, aby zapewnić im długowieczność i trwałość. Na nagrobku znajdują się nazwiska osób, które je wykonały, dlatego zalecamy zwrócenie się do fachowca w celu pielęgnacji i leczenia.

Podstawowe informacje o nagrobkach:

  • Mogą być wykonane z dowolnego kamienia naturalnego (granit, piaskowiec, marmur, wapień) – każdy materiał ma swoje własne cechy;
  • mogą mieć kształt kwadratu lub prostokąta;
  • najczęściej malowane są na czarno;
  • zawierają frezowane napisy, których nie zniszczy deszcz.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup nagrobka, to powinieneś zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Po pierwsze, jest to pomnik. Musi on być takiej jakości i trwałości, aby przetrwał setki lat. Taki może być tylko pomnik wykonany z kamienia naturalnego. Nie myśl, że granit jest jedynym kamieniem na pomniki na sprzedaż, ponieważ istnieją również inne bardziej trwałe materiały, takie jak marmur czy piaskowiec.

Drugą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy zakupie pomnika jest jego waga, kolor i kształt. Wszystko to musi odpowiadać ogólnemu widokowi cmentarza i być w harmonii z wszystkimi elementami wokół niego. Kształt pomnika musi być tak dobrany, aby nie wyróżniał się zbytnio z otoczenia cmentarza, a raczej idealnie pasował do wszystkich innych jego elementów, co sprawi, że Państwa cmentarz będzie wyglądał piękniej i bardziej harmonijnie.

About the Author

You may also like these