Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 


FAZA KSIĘZYCA
Informacje
Reintrodukcja kuropatwy
Myśliwi z Koła Łowieckiego nr 37 "Sokół" z Głowna, w pierwszych dniach marca na swoim terenie dokonali reintrodukcji kuropatwy. W czterech miejscach na dwóch obwodach łowieckich dzierżawionych przez Koło myśliwi - Łowczy - Stefan Wysocki, Wojciech Kaczmarski, Strażnik Łowiecki Tomasz Surma oraz stażysta Przemysław Kobacki wypuścili 18 par kuropatw zakupionych przez koło quot;Sokółquot;. Reintrodukcja jest planowym zabiegiem prowadzonym przez Koło sukcesywnie od kilku lat i mająca na celu ponowne wprowadzenie na stare miejsca bytowania, rodzimych gatunków zwierząt, kiedyś tam żyjących. W poprzednich latach przeprowadzano udaną reintrodukcję bażantów, których populacja w ostatnich latach sukcesywnie się powiększa. Wpuszczanie nowych osobników ma również na celu zwiększenie zróżnicowania genetycznego populacji żyjącej w danym terenie.
Dodatkowo, żeby wypuszczenie ptaków miało jakiś sens i się powiodło w przeciągu ostatnich 9 lat myśliwi odłowili z terenu na, który miały zostać wypuszczone kuropatwy ponad 400 lisów.
Corocznie członkowie Koła quot;Sokółquot; w okresie zimowym uczestniczą w dokarmianiu zwierzyny które jest szczególnie ważnym, z punktu widzenia racjonalnego wykorzystania łowiska zabiegiem.

/
/
/
/
/
/
/
//
/
/

Data : 2009-03-05 14:40:45 | POWRÓT
 
Koło Łowieckie "Sokół" Nr 37 w Głownie